TERYTORIA ZALEŻNE

separator

Zapraszamy na premierę spektaklu „Terytoria zależne”, która odbędzie się 19 marca o godz. 19.00 w przestrzeni zaprzyjaźnionego Teatru Szwalnia.

Bilety wstępu w cenie 20 zł dostępne będą przed spektaklem. Zgromadzone środki przeznaczone zostaną na wsparcie ukraińskich artystów w Ich pracy na rzecz obrony Ukrainy przed rosyjską okupacją.

O spektaklu:
Czy można opisać wszechświat za pomocą gramatyki zmiany? Przyjmując ten tryb myślenia możemy założyć, że świat składa się ze zdarzeń, procesów, z czegoś co zachodzi i nie jest stałe w czasie. Rozsypani w ciemności, w mroku, niewidzialni nawet dla samych siebie. Jako ziarna stajemy się widoczni, ujawniamy się w dzianiu. Nie jesteśmy rzeczami, ale raczej zdarzeniami „jak wojny lub pocałunki”. To pozwala pojąć heroizm przypadkowych zdarzeń, kiedy nagle z chmury czasu wyłania się maleńkie ziarenko, jednostkowy głos w zdarzeniu, na przykład kiedy siadasz w autobusie na miejscu, na którym nie wolno Ci usiąść. Albo w „I have a dream, I have a dream”, które nagle wybrzmiewa z całą mocą i staje się początkiem zmiany. Działanie jest koniecznością, ale i nadzieją w czarnej materii rozpaczy.

Reżyseria: zespół
Scenariusz: Agata Drewnicz-Kaczmarek, Anna Perek-Kowalska, Anna Rogala
na podstawie fragmentów tekstów: Howarda Zinna, Rebeki Solnit, Martina Caparossa, Artura Domosławskiego, Subcomandante Marcosa, Jamesa Baldwina, André Acimana, deklaracji międzynarodowych i tekstów własnych.
Obsada: Agata Drewnicz-Kaczmarek, Anna Perek-Kowalska, Anna Rogala
Wizualizacje: Mateusz Mirys
Pomoc techniczna: Marcin Brzozowski, Tomasz Krach.

O teatrze:
Art. 51 to kobiecy teatr, który powstał w 2003 r. w Zgierzu. Art. 51 stworzył do tej pory 10 spektakli (m.in. „Extra Virgin”, „Plan B”, „Comfort Zone”) i wiele działań teatralnych. Teatr zaangażowany jest w działania Miejskiego Ośrodka Kultury w Zgierzu, w którym od początku istnienia ma swoją siedzibę – współtworzy m.in. Ogólnopolski Przegląd Filmów Amatorskich „Ogień w głowie” i festiwal teatralny „Słodkobłękity”.