Spektakl "Frida. Imię kobieTY"

separator

30 listopada, czwartek, godz. 20.00
Frida. Imię kobieTY – spektakl / warsztaty interdyscyplinarne

Kim jest Frida? Meksykańską malarką, ukochaną żoną rozpustnika Diega Rivery, kochanką Lwa Trockiego i Josephine Baker, kulawą, charyzmatyczną boginią sprzed ponad pół wieku, barwną bohaterką kilku powieści i filmów, nieudaną matką, kobietą po kilkudziesięciu operacjach, uwięzioną w gorset, której hart ducha i wola życia były silniejsze niż ból i strach… Egzotycznym motylem, który zadomowił się na dobre w zachodniej (pop)kulturze. Frida jest tym wszystkim naraz, ale nie tylko tym.

Fascynująca tajemnica Fridy prześwieca przez jej obrazy, stawiając oglądającego wobec cierpienia, strachu, zdrady, ciemności, witalności, radości życia, miłości i śmierci. Wobec życiodajnej kobiecości. Spektakl próbuje dotknąć tej tajemnicy. Łącząc konwencje i style, opowieść dwóch aktorek i jednej malarki układa się na scenie-płótnie w uniwersalną opowieść o kobiecie.

W naszym spektaklu nie pretendujemy do powiedzenia czegoś nowego o Fridzie, to Frida mówi wiele nowego o nas.

W czasach bezosobowego selfie Frida pozwala każdemu odkrywać jego intymne ja.

Występują: Luiza Łuszcz-Kujawiak, Monika Tomczyk, Beata Tomczyk
Koncepcja projektu: Monika Tomczyk, Luiza Łuszcz-Kujawiak
Konsultacje reżyserskie: Marek Kościółek
Konsultacje artystyczne: Ditte Berkeley, Katarzyna Dałek
Czas trwania pokazu: 50 min

Idea spektaklu powstała w ramach projektu ”FRIDA. Laboratorium w poszukiwaniu spektaklu” zrealizowanego w ramach Akademii Teatru Alternatywnego, organizowanej przez Instytut im. Jerzego Grotowskiego, Teatr Kana i Teatr Brama w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

Bilety: 10/15 złotych

Rezerwacje przyjmuje Poleski Ośrodek Sztuki, można też rezerwować drogą mailową pod adresem: rezerwacje@teatrszwalnia.pl