Rezerwacje na "Wolny Kurdystan" // PREMIERA

separator

Zbliżamy się do finału pierwszego przeglądu zjawisk z zakresu sztuki dokumentu, non-fiction i verbatim szwalnia.DOK. W ramach projektu Marcin Brzozowski przygotował działanie dokumentalne opierające się na materiałach audiowizualnych i doświadczeniu z bycia w irackim Kurdystanie. Zapraszamy serdecznie 11 grudnia o godz. 19.00 na pokaz wideorelacji, bankiet oraz rozmowę. Liczba miejsc ograniczona, obowiązuje rezerwacja miejsc: rezerwacje@teatrszwalnia.pl i 696 287 352

Kolejny pokaz odbędzie sie 19 grudnia o godz. 19.00 w ramach VI Szwalni Kultury. Również prosimy o rezerwację miejsc, bilety w cenie 20 zł (ulgowy) i 30 zł (normalny).

 

11 grudnia, godz. 19.00

“Wolny Kurdystan”
dla widzów 16+
koncepcja i realizacja Marcin Brzozowski/ Kacper Majewski

„Rok 2016 to mój „rok kurdyjski”. W maju tego roku, po latach czekania na bezpieczny moment i długim procesie przygotowań znalazłem się w Kurdystanie. Stało się to dzięki wsparciu mieszkających w Łodzi Kurdów, Sihada i Ariana Khalil, którzy zorganizowali mój pobyt i ochronę na miejscu. Dokumentacja wyprawy miała posłużyć jako materiał dla stworzenia scenariusza spektaklu teatralnego, przywołującego drogę Kurdystanu irackiego do niepodległości. Wideo zrobione przeze mnie amatorską kamerą to w sumie ponad 10 godzin filmu. Siła rażenia większości tych nagrań i montażowa klęska urodzaju kazały zapomnieć o planowanej teatralizacji i oddać pole gry Kurdom. W efekcie powstaje wideorelacja pokazująca życie mieszkańców irackiego Kurdystanu w przeddzień niepodległości, z elementami – nie bójmy się tego sformułowania – tragifarsy heroicznej w moim wykonaniu.
Zapraszam na pokazy 11 i 19 grudnia o godz. 19 00 w Szwalni.”
Marcin Brzozowski

 

***

Przy organizacji wydarzeń korzystamy ze sprzętu elektroakustycznego oraz mechaniki sceny zakupionych w ramach priorytetu „Rozwój infrastruktury kultury – Infrastruktura domów kultury” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.