Ramię w ramię, dziób w dziób!

separator

Dzień Dziecka i Dzień Sąsiada w Teatrze Szwalnia

2 czerwca, piątek

godz. 16.00-19.00

 

W piątek, 2 czerwca, zapraszamy wszystkie dzieci (małe i duże) na wyjątkowe wydarzenia w ramach Dnia Dziecka oraz Międzynarodowego Dnia Sąsiada. Rozpoczniemy wspólną animacją na placu zabaw, aby później przenieść się w świat zabaw już nieco zapomnianych – zabaw ruchowych, które były bliskie dzieciakom na przełomie XIX i XX wieku. Później przeniesiemy się do foyer Teatru Szwalnia, które opanowane zostanie przez… świnki morskie! To będzie idealna okazja, aby dowiedzieć się więcej o tych wspaniałych domowych zwierzakach. Na sam koniec zaprosimy wszystkich do udziału w niecodziennym wydarzeniu. Cały zespół Teatru Szwalnia przeczyta performatywnie przezabawny dramat Maliny Prześlugi „Dziób w dziób” – historię o bandzie gołębi i małym wróblu, którzy pomimo dzielących ich różnic znajdują wspólny język.

Wydarzenie organizowane jest przez Teatr Szwalnia i Spółdzielnię Mieszkaniową Osiedle Młodych w Łodzi. Działania animacyjne będą odbywać się na placu zabaw na Osiedlu Mikołaja Kopernika (Stare Polesie) oraz w budynku Teatru Szwalnia.

Zapraszamy Was do wspólnej zabawy i przebrania się w szkolne stroje z epoki! Mile widziane spódnice, sukienki, białe kołnierzyki i grube podkolanówki, warkocze, kokardy i inne cuda wianki!

Wstęp absolutnie wolny!

 

Program

16.00 – rozpoczęcie na placu zabaw

16.15 – 18.00 – zabawy ruchowe z przełomu XIX i XX wieku przed Teatrem Szwalnia, konkursy z nagrodami, wystawa świnek morskich we foyer, tworzenie „rodzinnych widoczków” – układanie obrazów pod szkłem w osiedlowej  piaskownicy

18.00 – czytanie performatywne dramatu „Dziób w dziób” Maliny Prześlugi

***

Przy organizacji wydarzeń korzystamy ze sprzętu elektroakustycznego oraz mechaniki sceny zakupionych w ramach priorytetu „Rozwój infrastruktury kultury – Infrastruktura domów kultury” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.