KONCERT - Mateusz Tomczak+Szaman.///live

separator

Szaman. (melancholic alternative pop) – Songwriter, wokalista i producent muzyczny. Laureat kilku ogólnopolskich festiwali muzycznych.

Jego muzykę charakteryzują powolne formy piosenkowe oparte zazwyczaj na gitarowych kompozycjach oraz melancholijna, barytonowa barwa głosu

W swojej twórczości skupia się na wyobcowaniu, nostalgii czy miłości. Poprzez muzykę poszukuje siebie. Stara się odpowiedzieć na pytania, których sam już nie pamięta.

Mateusz Tomczak (pop/synth pop/coldwave) – Swoją muzykę nagrywa i produkuje w domu, jest songwriterem, multiinstrumentalistą, wokalistą. Jego głównym celem jest kreowanie bezpiecznego dla siebie i dla słuchacza świata, w którym istnieje tylko zrozumienie, przyjemność i ulga. Muzyka pop gra w tej wizji nieprzypadkową rolę, ponieważ jest to według niego idealna konwencja do podejmowania najważniejszych dla serca tematów.

Inspirują go m.in. dylematy ludzkiej natury, własne traumy, seksualność, marzenia, sny i koszmary, codzienna rutyna, rozmowy z innymi o ich lękach i problemach, elegancja i odwaga Michaela Jacksona. Będzie to jego pierwszy koncert z solowym materiałem.

Usłyszycie w większości utwory z nadchodzącego, debiutanckiego longplaya, ale nie zabraknie również przebojów.