Spotkanie otwarte dla seniorów

separator

17 lutego o godz. 13.00 w Teatrze Szwalnia odbędzie się otwarte spotkanie dla osób w wieku 60+.

W trakcie spotkania porozmawiamy o ofercie działań artystyczno-edukacyjnych skierowanych dla seniorów, o przestrzeniach działań, w których osoby w wieku 60+ mają szansę czuć się komfortowo oraz o ich potrzebach względem wydarzeń kulturalnych. W działaniach uczestniczy również Poleski Ośrodek Sztuki i Poleski Ośrodek Sztuki, filia Karolew. Inicjatorem spotkania jest Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Departamentu Komunikacji Społecznej i Zdrowia UMŁ.

Na program spotkania złoży się prezentacja działań artystyczno-edukacyjnych Teatru Szwalnia, pokaz filmu „Pamięć równoległa” w reż. Weroniki Fibich, wystawa prac autorstwa Anny Hertmanowskiej oraz rozmowa z aktorami-seniorami Nieformalnej Grupy Teatralnej pod kierownictwem Katarzyny Kuropatwy.

Natomiast 26 lutego o godz. 19.00 odbędzie się pokaz spektaklu „Jest tylko życie” w reż. Katarzyny Kuropatwy, który powstał w ramach Otwartej Sceny Inicjatyw Artystycznych w Teatrze Szwalnia, we współpracy z Filharmonią Łódzką.

***

Przy organizacji wydarzeń korzystamy ze sprzętu elektroakustycznego oraz mechaniki sceny zakupionych w ramach priorytetu „Rozwój infrastruktury kultury – Infrastruktura domów kultury” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.