Rusza cykl Najmniejszy Teatr Świata

separator

19 listopada, godz. 18.00

Teatralny cykl Najmniejszy Teatr świata stanie się okazją do prezentacji miniatur scenicznych programowo inspirowanych estetyką zen. Kameralność, minimalizm i ulotność staną się emblematem projektu. Rola atmosfery budowanej w bliskim kontakcie z widzem będzie tu priorytetem. W tym sensie będzie to teatr bliskiego kontaktu.

Drugi nurt cyklu będą stanowiły wydarzenia sceniczne kierowane do najmłodszych widzów. Program będą wypełniały artystyczne działania zaprojektowane dla olbrzymiej wrażliwości mieszkającej w małych widzach. Instalacje i akcje plastyczno – sceniczne, pokazy spektakli i wariacje teatralne, warsztaty sensoryczne.

Pokaz pierwszy  Kontrasty :

„Królowa śniegu” w reżyserii i wykonaniu Ewy Łukasiewicz. Miniatura w swej konstrukcji  bazuje na  metodzie Sensoplastyka®, jako kreatywnego narzędzia do budzenia wyobraźni i twórczego myślenia. Historia odwiecznej walki dobra ze złem zostanie opowiedziana za pomocą przedmiotów i produktów dostępnych w każdym domu.

***

„O księżniczce, zaklętej w maszynę do mierzenia tkanin w Szwalni”. Zabawka teatralna na aktora i rekwizyt o miłości i nienawiści wielkiej. Wykonanie: Anna Zgoda. Tekst: Anna Zgoda i Anna Ciszowska. Reżyseria: Anna Ciszowska

***

„O dziewczynce, która niczego się nie bała” – miniatura sceniczna „STRACH/ODWAGA” na jedną aktorkę, jedną lalkę i mroczny teatr cieni.

Herta jest tak zła, że aż stała się przez to trochę brzydka. Jej serce i spojrzenie zimne jak lód. Jej usta wykrzywione w podstępnym uśmiechu, a oczy jak u węża wąskie. Nieustannie knują, obserwują. To córka szerszeni, która żądli i kąsa. Nie ma w niej nic ładnego, nie ma nic dobrego. To dziewczynka, która nie boi się robić okropnych rzeczy. Ona naprawdę nie boi się niczego. Ale czy to oznacza, że jest odważna?

reżyseria: Przemysław Jaszczak, tekst: Magda Żarnecka, wykonanie: Magdalena Prochasek

Bilety w cenie: 10/15 złotych