Program szwalnia_expo

separator

Od 5 października do 7 grudnia potrwają obchody jubileuszu 10-lecia pracy artystycznej Teatru Szwalnia. W programie retrospektywa najważniejszych
i najciekawszych spektakli oraz działań performatywnych ostatnich lat, wystawy, spacer performatywny i premiera katalogu. PROGRAM DOSTĘPNY JEST TUTAJ.

Jubileusz rozpocznie się otwarciem dwóch wystaw: „szwalnia_expo” i „3657 dni i nocy. Wystawa przyrodnicza motyli i ciem”, a także koncertem Jazzowego Chóru Wytwórni. Dzień później ze Starego Rynku ruszy bałucki spacer performatywny wg koncepcji Łukasza z Bałut (nie ma już wolnych miejsc).

W październiku i listopadzie zobaczymy po dwa pokazy spektakli: „Bóg” i „Wieczór Tischnerowski” w reż. Marcina Brzozowskiego, „Łysa śpiewaczka” w reż. Ewy Mirowskiej oraz akcji performatywnej „Dwa pokoje” Weroniki Fibich
i Ewy Łukasiewicz.

17 października odbędzie się spotkanie organizacyjne rozpoczynające warsztat teatralny skierowany do młodzieży licealnej i studentów. W ciągu kilku spotkań uczestnicy będą pracować nad „odwróconym manifestem”, poświęconym dualizmowi turystyka/podróżowanie, a także luksusowemu zagadnieniu kolekcjonowania osobliwych obiektów – emocji, uczuć, wspomnień. Warsztat zostanie zwieńczony pokazem pracy warsztatowej „Take a(u)ction” (7 grudnia).

Organizatorzy

Patroni medialni

Zadanie „szwalnia_expo” jest realizowane dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi.