Nastrój się na Walentynki w Szwalni!

separator

Walentynki dopiero we wtorek, ale co Wy na to, żeby nastroić się odrobinę wcześniej? W sobotę o 19.00 wystąpi jedyny i niepowtarzalny chór Viribus Organum z niesamowitymi aranżacjami utworów Grzegorza Ciechowskiego i Republiki! Cegiełka w cenie 25 zł.

rezerwacje@teatrszwalnia i 696 287 352

A w piątek o 19.00 na scenie wyzwoli się energia nastoletniej (już pełnoletniej!) części Szwalni. Nasze „5×5” otworzy przed Wami drzwi. Wstęp wolny.

fot. Kuba Śliwiński

 

10 lutego | 19.00 | „5×5” | spektakl grupy młodzieżowej | wstęp wolny

Zadaliśmy pytanie: co to jest dom? I dla każdego znaczy on coś innego. „5×5” to wielogłos podszyty zapachami kuchni, skarbami schowanymi w szafie, małymi przyzwyczajeniami, które kształtują naszą drogę. To wspólny dom, do którego Was zapraszamy.

Koncepcja i realizacja: Ewa Łukasiewicz, Katarzyna Skręt i Patrycja Terciak
Na scenie pojawią się Aleksandra Janczak, Gabriela Furmankiewicz, Joanna Jędrzejczak i Konrad Szymczak
Muzyka na żywo: Joanna Gogulska

***

11 lutego | 19.00 | Viribus Organum | koncert | cegiełki: 25 zł

Projekt VIRIBUS ORGANUM to w pełni organiczne instrumentarium aerofoniczne, zaaranżowanych na kwartet wokalny utworów Grzegorza Ciechowskiego. Wydarzenie w pełni angażuje sferę dźwiękową, a wraz z nią wpisaną weń ciszę. Przenikanie się przestrzeni życia i śmierci, milczenia i mówienia, głosu i gestu budują metaforę, której oddziaływania nie sposób zapomnieć. Wobec VIRIBUS ORGANUM niczego nie trzeba nazywać. Wystarczy otworzyć ciało na dźwięk i dać poprowadzić się twórcom.

VIRIBUS ORGANUM jest swego rodzaju inscenizacją atmosfery wybranych utworów Grzegorza Ciechowskiego. Głosowość uzupełnia scenografia – linie rezonujące dźwięk i stanowiące przedłużenie rezonujących głosów (i ciał) śpiewających w kwartecie wokalistek; świetlna instalacja recyclingowa – to składowa tego świata.

***

Przy organizacji wydarzeń korzystamy ze sprzętu elektroakustycznego oraz mechaniki sceny zakupionych w ramach priorytetu „Rozwój infrastruktury kultury – Infrastruktura domów kultury” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.