Koncert Po Staremu: WoWaKin Trio/Napięcie

separator

Harmonogram:
19:00 – tańce po staremu – wprowadzenie do polskich tańców trójmiarowych (mazurek i jego odmiany)
20:00 – koncert
23:00 – zabawa po koncercie do rana

Wstęp:
30*/35 PLN

* Zniżka dla studentów z ważną legitymacją i seniorów. Dzieci do 16 roku życia pod opieką rodziców wchodzą za darmo.
***
Napięcie – zespół, który powstał w połowie 2016 roku. W jego skład wchodzą członkowie Fundacji Po Staremu, która zajmuje się w Łodzi od 2015 roku organizacją warsztatów i zabaw z tradycyjną polską muzyką. Laureaci ogólnopolskiego konkursu Stara Tradycja 2017. Repertuar czerpią z nagrań archiwalnych oraz od wiejskich mistrzów z okolic Łodzi. Specjalizują się w graniu tradycyjnych melodii tanecznych, takich jak sieradzkie owijoki, łęczyckie kujawiaki, mazurki, chodzone, polki i wiwaty wielkopolskie.

Skład:
Łukasz Nizik – skrzypce
Przemysław Bogusławski – bęben
Jakub Owczarek – basy
***
Wowakin Trio powstało w 2016 roku. Specjalizuje się w muzyce folkowej, łącząc ludowe brzmienie z nowoczesną aranżacją. Ich spotkanie muzyczne tworzy energetyczną mieszankę opartą wprawdzie na muzyce tradycyjnej (muzycy czerpią swój repertuar z żywego przekazu, jeżdżąc na wieś i ucząc się od starszego pokolenia zaprzyjaźnionych muzykantów i śpiewaczek), ale też mocno wchodzącą we współczesność. Podejście do muzyki odznacza się swobodą, improwizacyjnością, brawurą wykonawczą. Artyści na scenie prowadzą muzyczny dialog, świetnie się przy tym bawiąc a zarazem uwodząc publiczność naturalnością i szczerością przekazu. Muzyka WoWaKin trio ma niesamowitą energię, dlatego ich koncerty doskonale nadają się do tańca, zapraszając wszystkich do szalonego ‘wirowania’ w rytm oberków, polek, mazurków i kujawiaków.
Zespól zdobył m.in. III nagrodę w konkursie Nowa Tradycja’16 i Folkowe Mikołajki’16; może się też pochwalić występem na festiwalu Womex’17 w Katowicach. Trio WoWaKin wydało we wrześniu 2017 swój debiutancki album ‘Kraj za miastem’: płyta do tańca i do zasłuchania!

„To muzyka o sile punkrocka i ekspresji free jazzu, wyrazista jak bałkańskie orkiestry dęte, pełna wdzięku i bezpretensjonalności, jak chyba żadna dziś wersja muzyki pop. Nie ulega wątpliwości, że to jest muzyka płynąca rzeczywiście z serca. Jest to prawda zespołu o tym, co chcą powiedzieć. Nic udawanego, nic wyuczonego, tylko szczery przekaz” Tomasz Janas członek jury Nowa Tradycja 2016

Skład:
Mateusz Wachowiak,
Paula Kinaszewska,
Bartłomiej Woźniak.