KONCERT PIEŚNI ADWENTOWYCH

separator

Koncert pieśni adwentowych niezmiernie wyraźnych, z tradycji wiejskiej, miejskiej i klasztornej, począwszy od wieku XV po dziś dzień zagrają .

Witek Broda – skrzypek etnograf subiektywny lirnik dziwak, założyciel Kapeli Brodów. Repertuar kapeli wziął się z jego włóczęgi, wyobraźni i gustu. 25 lat wędrówek po wsiach, wertowania dzieł Oskara Kolberga, archiwów KUL i PAN, autorów znanych i nieznanych. „Granie ze stuletnim skrzypkiem to doświadczenie szczególne – muzyczne i duchowe. Zawsze wiedziałem, że istnieje specyficzna nuta narodu, atom muzyczny, rozpoznawalny i nieobliczalny. Znalazłem go na samym początku, stąd ja i skrzypce.

Beata Oleszek – śpiewaczka tradycyjna z Kocudzy, od 25 lat śpiewa w zespole Jarzębina. Jest współtwórczynią sukcesów zespołu Jarzębina takich jak : Złota Baszta na Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu nad Wisłą ( trzykrotnie : 2001, 2007, 2011), Nagroda im. Oskara Kolberga. Jest uczestniczką wielu projektów artystycznych w kraju i za granicą. Prowadzi warsztaty śpiewu kocudzkiego. Nagrała solową płytę ” Ło Matko kocheno” – pieśni z Kocudzy z akompaniamentem suki biłgorajskiej, na której zagrał Śp. Maciej Kazinski. Praktykuje i propaguje unikalny swoisty repertuar i styl przejęty w przekazie międzypokoleniowym i rodzinnym.