Emocje i wspomnienia na Dotknij Teatru 2018

separator

W ramach Dotknij Teatru 2018 przygotowujemy warsztat „Masz w sobie kawałek mojego serca” dedykowany młodzieży w wieku 13-15 lat. Ponadto Ewa Łukasiewicz wraz trójką niezwykłych seniorów pracują nad akcją teatralną „Kalejdoskop wspomnień” w Ośrodku Kultury Karolew.

 

„Masz w sobie kawałek mojego serca” to warsztat z elementami spektaklu uczestniczącego, skierowany do młodzieży w wieku 13-15 lat. Podejmuje temat relacji pomiędzy dzieckiem a matką, dzieckiem a dorosłym – relacji kształtującej, dwustronnej i wzajemnie zależnej. To działanie interdyscyplinarne zbudowane na bazie warsztatu sensoplastycznego – doświadczeń wielozmysłowych oraz metody relaksacyjnej „otona maki” polegającej na specyficznym zawijaniu ciała w oddychający materiał. Inspirację do stworzenia narracji stanowi tekst Justyny Bargielskiej z ilustracjami Iwony Chmielewskiej – picture book „Obie”. To słowno-wizualna podróż przez macierzyństwo i dzieciństwo w różnych jego aspektach. Wprowadzenie różnorodnych mediów: słowa, obrazu, dźwięku, zapachu, smaku, konsystencji (w dotyku) pozwoli na różnorodność w doświadczaniu świata zewnętrznego i swobodny, bogaty wybór do konstruowania własnej opowieści, drogi w formie autorskiej pracy plastyczno-instalacyjnej. Warsztat nastawiony jest na działanie „tu i teraz”, na reagowanie na bodźce, skupienie się na procesie, który zachodzi w uczestniku i pomiędzy uczestnikami.

Prowadzące warsztat: Ewa Łukasiewicz, Patrycja Terciak, Katarzyna Skręt

Muzyka: Piotr Matula

Warsztat trwa 2,5 godziny.

11 kwietnia, godz. 11.00 – warsztat zamknięty

11 kwietnia, godz. 17.00 – warsztat otwarty, wstęp wolny. Rezerwacje przyjmujemy od 20 marca: promocja@teatrszwalnia / 696 287 352

Wydarzenie „Masz w sobie kawałek mojego serca” odbywa się w ramach akcji Dotknij Teatru Łódź 2018 i jest finansowane ze środków Urzędu Miasta Łodzi.

***

„Kalejdoskop wspomnień” to akcja teatralna będąca rezultatem kilkumiesięcznych warsztatów realizowanych w Ośrodku Kultury Karolew. Obszarem refleksji jest dzieciństwo widziane oczami osób starszych. Krok po kroku wracają wspomnienia o zapachach, smakach, obrazach – pozornie zapomnianych, ale intensywnie obecnych. Wchodzimy do pokoju wspomnień – instalacji dźwiękowo-wizualnej świata „byłego” i świata „tu i teraz”.

Koncepcja i realizacja: Ewa Łukasiewicz
Występują: Maria Wałęska- Siempińska, Danuta Stańczyk, Bolesław Dąbrowski
Prowadzenie warsztatu z tworzenia witraży: Patrycja Terciak

Data premiery: 14 kwietnia

14 i 15 kwietnia, godz. 12.00 i 13.15, wstęp wolny

Rezerwacje od 20 marca na maila: ewalukasiewicz@o2.pl i 665 338 171

Wydarzenie „Kalejdoskop wspomnień” odbywa się w ramach akcji Dotknij Teatru Łódź 2018.